Jdi na obsah Jdi na menu
 


Radikální ženy - Prohlášení k MDŽ

8. 3. 2012

Radikální ženy

                                                                                   6. března 2012 

 

Drahé sestry a bratři,

 

(organizace) Radikální ženy (Radical Women) rozesílá pozdravy k Mezinárodnímu dni žen našim soudružkám z Komunistické strany Čech a Moravy. Dovolte nám chopit se této příznivé příležitosti a smeknout před nesčetnými hrdinkami po celé Zemi, jež se neustále bouří proti utlačovatelským režimům, úsporným programům a válce.

 

Protože jsou špatně placenými zaměstnankyněmi v pracovních silách a neplacenou pracovní silou v domácnosti, utlačování žen pomáhá pro-ziskovému kapitalistickému systému udržet se v chodu. Hlavní nápor celosvětového ekonomického úpadku je zasáhl nejtvrději. Takže není překvapením, že od Arabského jara po Obsaďte Wall Street i dále jsou ženy těmi, kteří velí v boji za demokracii, pracovní místa, bydlení, vzdělání, zdravotní péči a další.   

 

Zásadní společenská změna je nutností pro ženy, které tvoří většinu každé utlačované skupiny na povrchu Země. Společnou prací s muži na protikapitalistickém feministickém programu dokáží sjednotit mezinárodní boj a vytvořit socialistický systém sdílené hojnosti.

 

Šťastný Mezinárodní den žen!

V solidaritě,

Anne Slaterová

Národní organizátorka

Radical Women, Sekce USA  

 

Radical Women

747 Polk St., San Francisco, CA 94109

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář